8 czerwca klasa VI i VII z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach brała udział w Nocy Naukowców, imprezie organizowanej w poznańskiej Politechnice. Uczniowie brali udział w pokazach związanych min. z robotyką, fizyką i programowaniem. Mieli też możliwość praktycznego udziału w eksperymentach tj. badanie decybelomierzem, obliczanie prędkości kopniętej piłki czy „malowanie światłem”. Młodzież miała także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z języka angielskiego w rozmowach ze studentami z Nigerii, Kenii i Egiptu, którzy na tę okazję przygotowali stanowiska tematyczne dotyczące ich krajów. Uczniowie oraz nauczyciele biorący udział w tej wycieczce chcieliby podziękować Pani Kindze Szuszakiewicz, dzięki której wszystko to było możliwe.
2 czerwca 2018 roku przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Sosnach odbył się „Międzypokoleniowy Festyn Rodzinny”. Festyn został zorganizowany w ramach środków pozyskanych na realizację zadania publicznego z Urzędu Miasta i Gminy Witnica wspólnie ze sołectwem wsi Sosny i Stare Dzieduszyce. Tegoroczna impreza miała wyjątkowy charakter, ponieważ motywem przewodnim było zacieśnianie wspólnych relacji rodzinnych. Świętowaliśmy zatem Dzień Dziecka, Dzień Matki oraz Dzień Ojca.
Festyn rozpoczęły występy uczniów naszej szkoły. Przygotowania do nich trwały bardzo długo, a dzieci mocno się zaangażowały. Każda klasa zaprezentowała inne przedstawienie, a zwieńczeniem okazał się koncert muzyczny, którego wykonawcami były nasze dzieci.
Nie zabrakło również sportowego akcentu. Najmłodsze dzieci mogły się sprawdzić w różnych konkurencjach, przygotowanych przez Panie: Anetę Januszewską, Izabelę Komarnicką i Małgorzatę Jarzynkę. Wybór zwycięscy był bardzo trudny, więc każdy maluch otrzymał upominek. Tradycyjnie odbył się także konkurs na Super Rodzinkę. Ten zaszczytny tytuł wywalczyli sobie Państwo Jasińscy z Nowin Wielkich, którzy pokonali rodzinę Wechmanów Jeżewskich z Sosen. Kolejną sportową atrakcją były zawody gry w palanta. Przeciwko sobie walczyła drużyna Rodziców z drużyną Nauczycieli. I choć ci drudzy nieco przegrali, sędzia Henryk Rubaszewski, nauczyciel wychowania fizycznego, stwierdził, że Nauczyciele posiadają żyłkę sportowców.
Na przybyłych gości czekał szereg atrakcji: bezpłatny dostęp do dmuchanych zamków, wata cukrowa, malowanie twarzy, słodki poczęstunek. Oprócz tego, odbył się pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej z Witnicy. Ogromną atrakcją okazał się zlot pojazdów militarnych oraz pokaz motorów witnickich klubowiczów, którzy corocznie przybywają na nasz festyn. Dodatkowo, każdy przybyły gość mógł podziwiać gołębie pocztowe, udostępnione przez Witnicki Klub Hodowców Gołębi Pocztowych oraz prace wikliniarskie w wykonaniu Pana Zbigniewa Kołodziejczyka. Dzięki uprzejmości Policji, każdy uczestnik ruchu drogowego mógł oznakować swój rower zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Na głodnych goście mogli czekały domowe wyroby oraz wypieki. Ewentualnie można było posilić się kiełbaskami z grilla oraz frytkami.
Śmiało można stwierdzić, że tegoroczny festyn bardzo się udał, czego dowodem były uśmiechnięte buzie podopiecznych. Uczniowie nasi stwierdzili jednoznacznie, że był to ich najlepszy festyn. Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne Dzieduszyc i Sosen wraz z Nauczycielami szkoły raz jeszcze dziękują Kołu Gospodyń Wiejskich za trud pracy włożony w gastronomię. Straży Pożarnej, Militariom, Policji oraz Klubowi Motocyklistów za dostarczenie ogromnej rozrywki. Panu Zbigniewowi Kołodziejczykowi z Łupowa za pokaz prac wikliniarskich, Zarządowi Stowarzyszenia Witnickiego Klubu Hodowców Gołębi Pocztowych oraz Profesionalnemu Serwisowi Opon i Kasacji Pojazdów z Witnicy za uświetnienie naszej imprezy szkolnej.
W dniach 21.05. 2018– 23.05.2018 uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach po raz kolejny wyjechali na Zielona Szkołę do Myśliborza. Podczas pobytu w położonym obok jeziora i parku Domu Wczasów Dziecięcych uczniowie korzystali z bardzo urozmaiconego programu, który przygotowała dla nich kadra z DWD w Myśliborzu oraz wychowawcy NSP Sosny. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami, min. dyskoteki, podchody, park linowy, harce na świeżym powietrzu, zabawy integracyjne , zabawy na placu zabaw i w świetlicy, gra w piłkę, ogniska z pieczeniem kiełbasy, kąpiel w basenie, plażowanie. Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do domu. Niewątpliwie pobyt na Zielonej Szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Ten wyjazd na długo zostanie w pamięci dzieci oraz wychowawców.
L.K
Dnia 21.05.2018 r. odbyła się wycieczka grupy przedszkolnej „Sosenki” wraz z rodzicami do Międzyzdrojów. Zwiedzanie nadmorskiego miasteczka rozpoczęliśmy od Muzeum Figur Woskowych, gdzie moglismy zobaczyć różne postacie, także te z naszych ulubionych bajek. Nie mogło zabraknąć spaceru po molo oraz zabaw na plaży. W planetarium dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat, co dzieje się w niebie w różnych szerokościach geograficznych. Widzieliśmy ruchy ciał niebieskich, poznaliśmy urządzenia i obiekty przeznaczone do nauczania astronomii. Z przyjemnością zobaczyliśmy „Odwrócony dom” w którym wszystko było „do góry nogami”. Podczas wycieczki nie zabrakło pysznych smakołyków – jedliśmy lody, gofry. Mieliśmy czas wolny, który z rodzicami spędziliśmy na deptaku, gdzie kupowaliśmy kolorowe pamiątki. Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w McDonald, która sprawiła nam dużo radości. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie, umożliwiające nam uczestnictwo w niezapomnianej wycieczce.
Dnia 15.05.2018 r. uczniowie z klas III i V wraz z wychowawczyniami: panią Lidią Kucharską i panią Małgorzatą Jarzynką wybrali się do Witnicy. Dzięki uprzejmości pana dyrektora i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, dzieci mogły uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Władysławem Wróblewskim. Pan dyrektor zaprezentował teatrzyk kamishibai, przedstawiający różnorodne zwierzęta, omawiając je zabawnymi rymowankami. Potem uczniowie zostali oprowadzeni po pobliskim Parku Drogowskazów i skorzystali z udogodnień tamtejszego placu zabaw. Po powrocie do biblioteki, wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach teatralnych i przez chwilę mogli poczuć magię bycia aktorem teatrzyku kukiełkowego. Smacznym zakończeniem tej wycieczki był wspólny spacer i zajadanie się pysznymi lodami.
Raz jeszcze dziękujemy pracownikom biblioteki za wspaniale spędzony czas i mamy nadzieję, ze niedługo znowu się spotkamy.
Dnia 09.04.2018r. rozegrana została w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Sosnach V edycja konkursu "Najlepszy z Najlepszych". Obok NSP w Sosnach, udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych z Bogdańca, Dąbroszyna, Krzeszyc, Nowin Wielkich, Witnicy oraz SP ZSSam również z Witnicy . Konkurs rozegrany został w II rundach a troje uczniów z zachowanymi szansami spotkało się w rozgrywce finałowej. Wystąpiło 14 uczestników z siedmiu szkół podstawowych. W Jury zasiedli Władysław Wróblewski - Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Witnicy, Danuta Mazur - z Urządu Miasta i Gminy Witnica, oraz Lidia Kucharska - nauczycielka NSP Sosny. Sekretarzem była Małgorzata Jarzynka a konkurs prowadził Rafał Kruczyk - oboje są nauczycielami NSP Sosny. Do II rundy zakwalifikowało się 14 osób, stoczyły one pasjonującą walkę o trzy miejsca w finale.
W finale V edycji konkursu "NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH" zwyciężyła Maria Martin ze SP w Krzeszycach uzyskując ogółem 12 pkt, drugie miejsce zajęła Nikola Jaster również SP Krzeszyce 7 pkt, a trzecie Filip Rogoziński SP Bogdaniec 16 pkt.
Zwyciężczyni otrzymała dyplom i mini wieżę firmy Panasonic, zdobywczyni drugiego miejsca otrzymała dyplom i głośnik mobilny, natomiast zdobywca miejsca trzeciego otrzymał dyplom i kamerę sportową. Nagrody zostały zakupione ze środków otrzymanych na realizację zadania publicznego z Urzędu Miasta i Gminy Witnica. Pozostali uczestnicy otrzymali na pamiątkę Power Bank.
Drużynowo najlepszy wynik uzyskały uczennice SP w Krzeszycach gromadząc łącznie 19 pkt. Maria Martin 12 pkt, Nikola Jaster 7 pkt.
Kolejne miejsca zajęły:
Zwycięska drużyna otrzymała puchar przechodni "NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH" ufundowany przez Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalne Dzieduszyc i Sosen, Urządzenie wielofunkcyjne HP oraz tort ufundowany przez Dyrektora NSP Sosny, napoje i słodycze dla wszystkich uczestników opiekunów i jury ufundowała Rada Rodziców NSP Sosny.
Pierwszy Dzień Wiosny w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Sosnach
W dniu 21 marca uczniowie i przedszkolaki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach radośnie i z humorem obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Podczas lekcji plastyki dzieci z klasy IV,V i VI przygotowały papierową marzannę- symbol zimy. W tym dniu uczniowie przybyli do szkoły w kolorowych ubraniach i nakryciach głowy. Punktem kulminacyjnym tego radosnego dnia był oczywiście barwny pochód, pełen okrzyków i śpiewu dzieci. Uczniowie symbolicznie spalili marzannę. Tym gestem brać uczniowska pożegnała zimę, a przywitała wiosnę. Dodatkową atrakcją tego dnia było ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek. Po pożegnaniu zimy i upieczeniu kiełbasek, dzieci w dobrych nastrojach powróciły do szkoły z nadzieją, że teraz nadejdą cieplejsze dni.
L. Kucharska
W tym niezwykłym dla wszystkich Pań dniu, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynkę oraz na najmilszą panią pracującą w naszej szkole. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie kobiety; i te małe, i te duże są u nas wyjątkowe! Jednak najbardziej sympatyczne w naszej szkole okazały się:
- W kategorii przedszkole; Dobrawa Skrzypnik
- w klasach I-III ; Marysia Frątczak
- w klasach IV-VII ; Michalina Góralczyk
- w kategorii nauczyciel/pracownik szkoły ; pani Małgorzata Jarzynka
Wszystkim Paniom życzymy samych sukcesów i uśmiechu na co dzień.
W tym niezwykłym dla wszystkich Pań dniu, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynkę oraz na najmilszą panią pracującą w naszej szkole. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie kobiety; i te małe, i te duże są u nas wyjątkowe! Jednak najbardziej sympatyczne w naszej szkole okazały się:
- W kategorii przedszkole; Dobrawa Skrzypnik
- w klasach I-III ; Marysia Frątczak
- w klasach IV-VII ; Michalina Góralczyk
- w kategorii nauczyciel/pracownik szkoły ; pani Małgorzata Jarzynka
Wszystkim Paniom życzymy samych sukcesów i uśmiechu na co dzień.
To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka. (Rudolph Giuliani)
Dnia 24 stycznie w przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć Babcie i Dziadków. Dziadkowie są dla dzieci ogromnym skarbem - zawsze mają czas dla wnuków, umieją pocieszyć, są cierpliwi, wyrozumiali, uwielbiają spędzać czas razem z dziećmi, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Wnuczęta są dla dziadków radością życia. Dzieci w podziękowaniach za ogromne serca swoich dziadków przygotowały uroczyste spotkanie na którym przedstawiły swoje umiejętności prezentując wierszyki, piosenki oraz prace plastyczne. W ten sposób przedszkolaki dziękowały za trud włożony przez dziadków w wychowanie. Nie zabrakło własnoręcznie przygotowanych upominków, słodkiego poczęstunku. Bardzo dziękujemy za przybycie tak wspaniałych gości oraz pomoc rodziców w przygotowaniu tak pięknego dnia.
Mikołajki w Niepublicznej Szkole Podstawowej
w Sosnach.
Dnia 6 grudnia 2017 Niepubliczną Szkołę Podstawową w Sosnach odwiedził Mikołaj. Dzieci zostały obdarowane przez Świętego Mikołaja paczkami, które w całości zostały ufundowane przez Radę Rodziców NSP w Sosnach. Rodzice bardzo aktywnie uczestniczą w życiu szkoły i przedszkola, dbając o wszystkie potrzeby dzieci. Mikołaj który odwiedził naszą szkołę i przedszkole usłyszał wierszyki, piosenki a także kolędy. Mimo dużego zaskoczenia ze strony uczniów na wszystkich twarzach przez cały dzień gościły uśmiechy.
Przygotowanie paczek z okazji Mikołajek to zaledwie mały ułamek pracy Rady Rodziców. Już na początku września odbyło się pierwsze spotkanie na którym zostały omówione oraz zatwierdzone plany roczne działań rodziców. Rodzice naszych uczniów oraz przedszkolaków są bardzo zaangażowani, kreatywni, pomysłowi. Szkoła wraz z przedszkolem jest bardzo mała, jednak każda mniejsza i większa uroczystość obchodzona jest hucznie w rodzinnej, przyjaznej atmosferze.
W październiku uczeń naszej szkoły Dorian Skrzypnik wziął udział w konkursie literackim „O łabędzie pióro” im. Romany Kaszczyc organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta Barlinek i zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Prace były przyjmowane w 2 kategoriach: proza i wiersz oraz w odpowiednich przedziałach wiekowych. Była to już któraś z kolei edycja tego konkursu i brały w niej udział osoby z różnych części Polski .
W tym roku nadsyłano prace na przykład z Warszawy Lublina oraz Poznania. Oceniało je jury w składzie: Jolanta Karasińska przewodnicząca jury, Janusz Włodarczyk oraz Stanisław Smoła.
W kategorii proza:
Wiek 7-13 lat
I miejsce – Dorian Skrzypnik „Galaktyczne spotkanie”
II miejsce – Małgorzata Kostuch „Największe marzenie Kasi”
Wiek 14-18 lat
I miejsce – Oliwia Jóźwiak „Wstecz zielono – żółta wierność”
II miejsce – Julia Muta „Przebudzenie”
Wiek powyżej 18 lat
I miejsce – Ewa Poprawiak „Wydma”
II miejsce – Krzysztof Martwicki „Z pamiętnika bywalców Łabędzia”
W kategorii poezja:
Wiek 7-13 lat
I miejsce – Alicja Jakowczuk „Chmury”, „Kosmos”, „Słońce”
Wiek powyżej 18 lat
I miejsce – Michał Mayer (pseudonim) „Sztylet”
I miejsce – Wioletta Kinal „Modlitwa”
II miejsce – Ewa Jowik „Mała wioska”
III miejsce – Agnieszka Mądrawska „Rękawiczka”
Wyróżnienia – Sylwia Pryga „Napisałam do Ciebie liścik…”, Dawid Olejnik „Na metr kwadratowy powierzchni”, Józef Krupa „Składniki”.
Nagrody w konkursie wręczali – Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz jurorzy: Jolanta Karasińska, Janusz Włodarczyk i Stanisław Smoła.
Z roku na rok konkurs staje się coraz bardziej ogólnopolski.
Naprawdę warto odważyć się i pokazać się już nie tylko w regionie ale i w kraju. Mamy nadzieję ze sukces Doriana Skrzypnika zachęci młodzież z naszej gminy do brania udziału w podobnych konkursach.
Rada Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach dnia 25.11.2017r. Zorganizowała kolejną już Charytatywną Zabawę Andrzejkową, która wpisuje się w szkolną tradycję.
Rodzice w ciągu całego roku pracują nad tym, aby zapewnić dzieciom wszystko co najlepsze. Spotkania Rady Rodziców rozpoczynają się już w pierwszych dniach września, aby ustalić roczny plan pracy.
Pierwszym i bardzo ważnym wydarzeniem jest zorganizowanie charytatywnej zabawy Andrzejkowej podczas, której prowadzona jest akcja wspierania Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach. Pozyskane w tym roku dary Rada Rodziców zawdzięcza następującym firmom:
BROWAR WITNICA
Hotel i Restauracja WITNICA
STEINFORM PRODUKTION Sp z o.o. filia Witnica
EURO PROFESSIONAL – kwiaciarnia z Jenina prowadzona przez Pana Buraczewskiego
CHEMOIL Gorzów Wielkopolski – firma prowadzona przez Pana Siuber
PRACOWNIA ZŁOTNICZA Pan Marek Szuciak Witnica
BANK GBS oddział w Witnicy
Firma ubezpieczeniowa VIVIANO oddział w Witnicy
Sklep spożywczo – przemysłowy w Starych Dzieduszycach
SILCARE
Również atrakcyjne dary zapewnili również rodzice, nauczyciele oraz przyjaciele szkoły m in burmistrz Miasta i Gminy Witnica Dariusz Edward Jaworski, który podarował nam lot samolotem. Był to jeden z najatrakcyjniejszych podarunków, który trafił na konto naszej szkoły.
Zebrane podarunki w pierwszej kolejności zostaną przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla wszystkich dzieci w naszej szkole i punkcie przedszkolnym. Następnie Rada Rodziców wesprze finansowo wycieczki do kina, teatru, trzydniowy pobyt w Zielonej Szkole, zakupi nagrody dla uczniów oraz wesprze drobniejsze wydarzenia z życia szkoły.
Zabawa była bardzo udana, już w pierwszych dniach zostały wyprzedane wszystkie bilety. Gościliśmy Rodziców, nauczycieli oraz sympatyków naszej szkoły. Nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Witnica Dariusza Edwarda Jaworskiego oraz jego zastępcy Pana Pawła Łopatki. Zabawa prowadzona była przez zespół AKORD. We współpracy z Kołem gospodyń Wiejskich w Sosnach mogliśmy liczyć na pyszne jedzenie, które od zawsze zapenia atrakcyjność naszych zabaw.
W piątek 10.11.2017r w naszej szkole odbyło się przedtawienie z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Uczniowie przygotowywali się do niego przez prawie miesiąc, ale było warto. Spektakl wypadł znakomicie. Z kilku odegranych scen można było dowiedzieć się wielu informacji przedstawionych w bardzo ciekawy i niezwykły sposób. Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. rosyjskiego cara Mikołaja I, Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz niemieckiego nauczyciela wraz z uczniami.
Występ bardzo się podobał oraz myślę, że będą Państwo czekać na coś podobnego za rok.
Dorian Skrzypnik
W upiornym dniu, jakim bezsprzecznie jest halloween (31.10.2017) w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszą dynię. Dzień wcześniej dzieci przyniosły swoje prace, które zostały wystawione na holu. Tego samego dnia odbyło się głosowanie. Następnego ranka okazało się, że według dzieci, najciekawszą dynią był rydwan należący do Sandry Zając. Następnie na drugim miejscu uplasowała się dynia wyglądająca jak upiorny czarny kot należąca do Doriana Skrzypnika oraz trzecie miejsce zajęła dynia Roksany Rusznicy, na której znajdowały się rozmaite świecące ozdoby. Taki dzień jest miłym urozmaiceniem szkolnej codzienności dla uczniów a także nauczycieli. Chyba wszyscy będą z niecierpliwością czekać na kolejny taki konkurs.
Pozdrawiam,
Wasz paparazzi Dorian Skrzypnik
Dnia 17.10.2017 w sali RCR odbyło się wręczenie stypendium burmistrza dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy świadczenie mogli otrzymywać też uczniowie szkół niepublicznych przez co dwóch naszych uczniów otrzymało owe stypendium: Dorian Skrzypnik oraz Bartosz Lemańczyk.
Mamy nadzieję, że za rok nie będzie to "tylko" dwójka, a sukces chłopców natchnie do pracy wiele innych dzieci.
Dnia 13.10.2017r (piątek) w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej miała miejsce gala wzorowana na hollywodzkim rozdaniu Oscarów. Prowadzona była przez parę: Lenę Pawlak i Dominika Erlinga z klasy trzeciej. Nominowani byli nasi nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Każdy z nich otrzymał pamiatkową figurkę Oscara, którymi fundatorami był Samorząd Uczniowski z NSP Sosny. Podczas przerw, uczniowie klasy 3 i 5 zabawiali pomysłowymi i niebanalnymi skeczami. Nad przebiegiem gali czuwały Pani Lidia Kucharska oraz Pani Małgorzata Jarzynka. Po zakończeniu, każdy wychodził z sali z uśmiechem na ustach, co wskazywało na to iż dzień ten nie był nudny.
Dnia 12.10.2017r (czwartek) do naszej szkoły zawitał pan policjant. Na sali gimnastycznej, podczas drugiej godziny lekcyjnej odbyło się spotkanie z uczniami klas I-V dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły. Dzieci uważnie słuchały co pan w mundurze ma im do powiedzenia, oraz zadawały rozmaite pytania. Z wizyty wszyscy byli zadowoleni. Mamy nadzieję, że to nie były ostatnie takie odwiedziny.
W dniu 29.09.2017 w naszej szkole odbyła się zabawa z okazji Dnia Chłopaka.
Impreza, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Jarzynki, trwała podczas 2 i 3 lekcji oraz w przerwie pomiędzy tymi dwiema lekcjami.
W zabawie brały udział nawet dzieci z punktu przedszkolnego, a poza nimi wszystkie klasy I-VII. Odbyły się rozmaite konkursy, w których można było wygrać różne nagrody, a jako nagrody pocieszenia dzieci otrzymywały słodycze. Jedną z tych wielu konkurencji było skakanie na jednej nodze, w którym zwyciężył Michał Mazur z klasy V. Po wszystkich konkurencjach została włączona muzyka i przez około godzinkę dzieci mogły bawić się we własny, ciekawy sposób. Podsumowując, Dzień Chłopaka w NSP Sosny był bardzo radosny, zarówno dla dzieci jak i dla nauczycieli.
Wasz paparazzi - Dorian Skrzypnik