Regulamin pracy Niepublicznego Przedszkola "Sosenki"

REGULAMIN  NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA PRZEDSZKOLA „SOSENKI” W SOSNACH

1. Na terenie przedszkola współpracują ze sobą w sprawach dotyczących wychowania, kształcenia i opieki nad dziećmi: Dyrektor przedszkola, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i pracownicy obsługi.
  2. Godziny pracy przedszkola: 8:00– 13:00
  3. Dzieci przyprowadzamy do przedszkola najpóźniej do godziny 8.00.
  4. Zajęcia w ramach podstawy programowej trwają od 8.00-13.00
  5.  Przedszkole  nie zapewnia wyżywienia dzieci. Dzieci przynoszą do przedszkola drugie śniadanie.
  6. Dzieci nie przynoszą do przedszkola przekąsek, słodyczy.
  7. Ze względu na dobro innych dzieci, rodzic jest bezwzględnie zobowiązany poinformować przedszkole o wszystkich chorobach zakaźnych dziecka, alergiach. Nie przyprowadzać do przedszkola dzieci z objawami chorobowymi.
  8. Każdy z rodziców zobowiązany jest udostępnić nauczycielce pod opieką, których znajduje się dziecko numer telefonu do natychmiastowego kontaktu.
  9. Rodzice są zobowiązani do powiadamiania dyrektora placówki o wszelkich zmianach w zakresie danych, w szczególności dotyczących adresu zamieszkania.
  10. Rodzice powinni współdziałać z nauczycielkami w sprawach wychowania i kształcenia dzieci:
  1. uzyskiwać rzetelne informacje na temat swojego dziecka poprzez:

- zebrania ogólne i grupowe

- warsztaty dla dzieci i rodziców

- zajęcia otwarte

- kontakty indywidualne podejmowane z inicjatywy nauczyciela i rodzica

- udział w uroczystościach przedszkolnych.

1. Dzieci codziennie wychodzą na powietrze chyba, że warunki pogodowe niesprzyjające do wyjścia na zewnątrz. Dziecko przyprowadzane do Przedszkola z założenia jest zdrowe i w związku z tym może wyjść na plac zabaw lub spacer.
  2. Przyprowadzane dziecko powinno być zdrowe, czyste, w czystym ubraniu.
  3. Przedszkole ma prawo i obowiązek odmówić rodzicowi, wobec którego sąd wydał orzeczenie o ograniczeniu lub pozbawieniu władzy rodzicielskiej, odebrania dziecka z przedszkola.
  4. O odebraniu dziecka przez rodziców lub osobę upoważnioną po wyznaczonym czasie, po godzinach pracy przedszkola, nauczyciel zobowiązany jest poinformować dyrekcję przedszkola w Sosnach.
  5. W przypadku, gdy sytuacja, o której mowa w pkt.14, nie ma charakteru sporadycznego, przedszkole podejmuje działania interwencyjne, włącznie z powiadomieniem rodziców o wystąpieniu z wnioskiem do sądu rodzinnego i nieletnich o zbadanie sytuacji rodzinnej wychowanka przedszkola.
  6. Dziecka nie wydaje się rodzicom lub upoważnionej osobie, pozostającej pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego.
  7. Każde dziecko ma przypisane miejsce w szatni.
  8. Rodzice  przygotowują dla swojego dziecka przybory i rzeczy, które powinny być podpisane, gdyż wiele rzeczy trafia się takich samych lub podobnych i łatwo o pomyłkę tj:
  • podpisane obuwie zmienne na antypoślizgowym podłożu;
  • podpisany worek ściągany z zapasowymi ubraniami na zmianę (majtki, skarpetki, rajstopy, koszulki, spodnie, itp. dotyczy to wszystkich dzieci także już uczęszczających);
  • ulubioną przytulankę dla dzieci 3 –letnich;
  • wygodny strój na codzienny pobyt dziecka w przedszkolu oraz dostosowany do aktualnej pogody strój wierzchni,
  1. Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za zabawki, wartościowe rzeczy przynoszone do placówki oraz przedmioty z różnych względów niebezpieczne dla dzieci.
  2. Na życzenie rodziców w przedszkolu są organizowane dodatkowe zajęcia, płatne przez rodziców.
  3. W przedszkolu działa Rada Rodziców, która stanowi reprezentację rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola.
  4. Rekrutację dzieci do przedszkola przeprowadza się na każdy rok szkolny, w oparciu o zasadę powszechnej dostępności. Dyrektor ma prawo przyjmowania dzieci   w ciągu roku szkolnego na zwolnione miejsce.
  5. Każdy rodzic, opiekun prawny zapoznaje się ze Statutem i Regulaminem Przedszkola oświadczając zaznajomienie swoim podpisem oraz podpisuje klauzule dotyczące zgód na różne działania w przedszkolu na cały okres edukacji przedszkolnej.

Regulamin jest zgodny ze Statutem Niepublicznego Przedszkola Sosenki i obowiązuje od 03. stycznia 2023 r.